- Infoza
- Новини
- Польща
- У Варшаві після рішення Конституційного суду щодо абортів відбулися протести. Затримано 15 осіб
У Варшаві після рішення Конституційного суду щодо абортів відбулися протести. Затримано 15 осіб
- 5 років
- 22K
15 осіб заарештовано варшавською поліцією після вчорашніх акцій протесту у зв'язку з рішенням Конституційного суду про аборти.
Одного із затриманих вже звільнили.
Решта 14 осіб досі затримані за участь у нелегальних зборах та за порушення недоторканності поліцейських.
«Йдеться про агресивну поведінку, таку як кидання каменів», - сказав Сильвестер Марчак, речник штабу поліції Варшави.
Нагадаємо, у четвер Конституційний суд постановив, що положення, яке дозволяє аборти у випадку високої ймовірності тяжких та незворотних порушень плоду або невиліковних захворювань, що загрожують його життю, є неконституційним.
Обґрунтування вказувало на те, що людське життя є цінністю на кожному етапі розвитку і що як цінність, виведена з конституційних положень, воно повинно захищатися законодавцем.
Після оголошення вироку протестуючі вийшли на вулиці Варшави. Демонстрація розпочалася перед Конституційним судом.
Демонстранти принесли з собою транспаранти та листівки. Також вони намалювали напис на бруківці: «У вас кров на руках».
Також лунали крики: «Солідарність - це наша зброя» або «Ганьба». На місці було багато поліцейських машин.
Протестуючі також мали при собі свічки. Вони пояснювали це похороном права жінок.
Демонстранти, що зібралися на навколишніх вулицях, серед інших скандували «Я не інкубатор».
Ситуація загострилася після опівночі.
Поліція оголосила, що вживатиме рішучих заходів.
Співробітники застосували сльозогінний газ, а протестуючі закидали поліцейських камінням.