- Infoza
- Новини
- Україна
- Карантин вихідного дня набрид уже й парламентарям. Однак вони залишили рішення без змін
Карантин вихідного дня набрид уже й парламентарям. Однак вони залишили рішення без змін
- 5 років
- 23.4K
Минулі вихідні стали першими, коли в Україні запровадили карантин вихідного дня. Чимало місцевих чиновників придумували свої способи, аби обійти настанову з Києва.
Враховуючи побажання українців, які і так потерпають від збитків у бізнесі, українські парламентарі розглядали резолюцію щодо послаблення або скасування такого виду карантину.
Однак Верховна Рада не підтримала цей проєкт. Адже при необхідній кількості більшості у 226 голосів, вона отримала всього 149.

Прем'єр-міністр дуже болюче пережив це голосування.
Чиновник попередив, що, якщо не вжити заходів, в Україні через місяць може не залишитися ліжко для пацієнтів із ковід-19.
Про це він сказав під час виступу в парламенті.
Прем'єр-міністр наголосив: «Якщо карантин вихідного дня не буде забезпечувати необхідного зменшення кількості соціальних контактів то, за даними аналітиків РНБО, позначку в 20 тисяч хворих щодня ми можемо перетнути вже за 3 тижні...
Якщо не вживати заходів, то вже за місяць у нас можуть закінчитися ліжкомісця. Це при тому, що в останні місяці ми збільшили їх кількість вдвічі. І тоді шлях буде тільки один – це жорсткий карантин аж до повного локдауну».
Денис Шмигаль також зазначив, що карантин у суботу та неділю призвів до значного зменшення пересувань людей. Такі дані вдалося отримати від операторів мобільного зв’язку.
За даними РНБО, активність жителів великих міст з більш ніж 100 тисячами жителів у суботу впала майже на 19%, у неділю - на 27%.
Прем'єр-міністр радіє такому результату і впевнений, що ефект від карантину вихідного дня стане відчутним уже через 2 тижні.