- Infoza
- Новини
- Україна
- Посольство Угорщини прокоментувало виконання гімну своєї країни. Чиновники назвали гімн молитвою
Посольство Угорщини прокоментувало виконання гімну своєї країни. Чиновники назвали гімн молитвою
- 5 років
- 25.3K
Нагадаємо, на Закарпатті розгорівся скандал щодо виконання гімну Угорщини під час засідання ради ОТГ.
Після цього мережу сколихнуло відео, в якому нібито учасник «Правого сектору» погрожує громадянам за автономницькі настрої.
Як ми уже зазначали в попередній статті, цю інформацію наразі перевіряє Служба безпеки України.
Проте на офіційній сторінці у Facebook також дало коментар Посольство Угорщини в Україні.
Воно повідомило, що депутати співали не гімн Угорщини, а «молитву угорців, якій кілька сотень років».
«Виявляється, особа, яка зробила запис і опублікувала його з очевидно ворожою метою - яка, до речі, належить до родини політика, який провалився на виборах - навмисно не записала державний гімн України, який прозвучав наприкінці сесії та відразу після присутні заспівали угорську національну молитву, якій кілька сотень років, а згодом вона стала державним гімном Угорщини», - так пояснили в угорському посольстві.
Також чиновники зазначили, що таке виконання використовується в «усьому світі не як символ Угорщини, а як символ приналежності до угорської нації, як це має місце з угорцями, які проживають в Україні».

Посольство Угорщини також зазначило, що стаття 6 Закону «Про національні меншини в Україні» 1992 року гарантує національним меншинам використання їх національної символіки.
Також було додано, що протягом десятиліть угорці практикують, що там, де вони живуть, присутні їх національні кольори, і що під час церемонії співається «національна молитва».
Посольство сподівається, що традиція поваги до різних національних меншин продовжиться в Україні.
СБУ в свою чергу повідомляє, що поки що не розслідує це питання, а перевіряє інформацію.
Водночас Служба безпеки України відмовилася надати інформацію про те, чи проводились якісь слідчі дії в громаді чи допитували місцевих депутатів.
Глава угорського Міністерства закордонних справ Петер Сійярто під час зустрічі з міністрами закордонних справ НАТО розкритикував дії української влади проти угорців із Закарпаття, назвавши їх «атаками».
Він також закликав ОБСЄ направити туди спеціальну спостережну місію.
