Чи внесуть Чорнобиль до Списку світової спадщини ЮНЕСКО?
- 5 років
- 25.1K
Україна хоче, щоб залишки Чорнобильської АЕС були включені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Така ідея виникла у Олександра Ткаченка, міністра культури та інформаційної політики України, який багато років був журналістом, телепродюсером та менеджером.
Зона відчуження навколо Чорнобильської атомної електростанції має площу, рівну площі Люксембургу. Вона охоплює північні райони Київської та Житомирської областей аж до кордону з Білоруссю. Нині ним керує українське Міністерство з надзвичайних ситуацій.
«Залишки електростанції вже кілька років є своєрідною туристичною пам'яткою. Чорнобильська область відома у всьому світі, – зазначає 38-річний Максим Полівка, місцевий гід. - На жаль, це місце не має офіційного статусу».

«Це місце повинно бути збережене для людства», - повідомив міністр Ткаченко в інтерв'ю.
Хоча українська влада підрахувала, що люди не зможуть жити там безпечно протягом 24 000 років, район приваблює дедалі більше туристів, які шукають гострих відчуттів.
Нове покоління відвідувачів, які хочуть зробити селфі, з’явилося після успіху міні-серіалу HBO "Чорнобиль". У 2019 році це місце відвідали 124 тисячі людей, роком раніше їх було 72 тис. відвідувачів.
Україна готує відповідну документацію для ЮНЕСКО, яку вона хоче подати до кінця березня, а група експертів має відвідати місце наступного літа. Остаточне рішення очікується не раніше 2023 року.