200 вакцинованих поза чергою. Міністр очікує відставки ректора
- 5 років
- 18.3K
Нагадаємо, в Польщі розгорівся скандал через вакцинацію в 0 групі представників не медичної сфери.
«У Варшавському медичному університеті сталося зловживання владою», - сказав міністр охорони здоров'я Адам Недзельський під час прес-конференції.
Чиновник додав, що майже 200 з 450 людей, щеплених Варшавським медичним університетом, не є працівниками закладу.
Міністр не бачить можливості співпраці з керівництвом університету і очікує відставки ректора університету.

Під час прес-конференції міністр охорони здоров’я нагадав, що у п’ятницю завершились контрольні заходи NHF щодо порушень вакцинації в університетському клінічному центрі Варшавського медичного університету.
Він зазначив, що вакциновані особи, що не мають послідовності, були зареєстровані як немедичний персонал Варшавського медичного університету.
За його словами, люди, які жодним чином не пов'язані з лікарнею, потрапляють до списку, де повідомляється про немедичних працівників Університетського клінічного центру.
Більше того, про цих людей було повідомлено 28 грудня, тобто за день до офіційного розповсюдження вказівок Національним фондом охорони здоров'я.
Цими вказівками фонд допускав можливість вакцинації людей поза межами суворо визначеного медичного та немедичного персоналу, зайнятого в лікарні, у цей період між канікулами.
Він наголосив, що винятки, зазначені в листі, стосуються людей, які є родичами медиків, або пацієнтами, які перебувають у лікарні.
Також Недзельський повідомив, що під час інспекції було перевірено кількість людей, які раніше повідомляли про свою готовність до вакцинації та бажали прийняти вакцину.
У ті дні, коли проводились щеплення, з медичного персоналу добровільно взяли участь у вакцинації 32 особи, і під час цієї акції вони не були щеплені.
Недзельський оцінив, що такі порушення свідчать про погану організацію та нечесність.
Покарання наразі для закладу - майже 350 000 злотих.