Соратницю Тихановської можливо викрали у Мінську
- 5 років
- 23.6K
Поки немає жодного зв’язок з однією з лідерів опозиції в Білорусі. ЗМІ повідомляють про арешт, інші говорять про викрадення людей. Мова йде про опозиційного політика Марію Колеснікову.
Колеснікова працює на екскерівника банку Віктора Бабаріко, який хотів балотуватися в президенти. Вона також є членом Президії Координаційної ради, яка прагне мирної зміни влади. Колеснікова багато років жила в Штутгарті та звідти організовувала культурні проекти. Вона неодноразово виступала на акціях протесту і була підтримана демонстрантами. Колеснікова взяла участь у великій демонстрації в неділю в Мінську.
Проте сьогодні з’явилася інформація, що Марію викрали.
Члени Ради ще офіційно не підтвердили, що Колеснікова була затримана членами міліції або спецслужб.
Про це повідомляє INFOZA з посиланням на білоруське видання TUT.by.
«Ми намагаємось це перевірити, але є багато свідчень про те, що справді був арешт, - сказав журналіст Юрій Губаревич. - Ми не маємо інформації, де вона знаходиться. Швидше за все, вона не на волі, бо з нею немає контакту, телефон не відповідає. З моменту появи інформації про викрадення ніхто з нею не зміг зв’язатися».
Очевидці описують, що біля Національного художнього музею чоловіки в масках, одягнені у цивільний одяг, посадили активістку опозиції у мікроавтобус із написом «Зв'язок» та відвезли в невідомому напрямку.
«Викрадення Колеснікової є спробою запобігти роботі цього органу (Координаційної ради – ред.) та залякати його членів», - заявила Тихановська. Опозиціонерка зазначила, що влада використовує терор. «Влада помиляється, коли думає, що це зупинить нас. Чим більше вони залякують, тим більше людей вийде на вулиці», - додала вона.
Мінська поліція заявила, що її співробітники не заарештовували Колеснікову. Прессекретар Міністерства внутрішніх справ Ольга Чемоданова заявила, що «не може нічого сказати» щодо можливого затримання опозиціонерки.